Povrchová úprava zahradního nábytku PROWOOD – OWATROL AQAUDECKS®

povrchova-uprava-owatrol

Nátěr AQUADECKS® od firmy OWATROL je ošetřující prostředek na vodní bázi sloužící k finálnímu ošetření dřeva. AQUADECKS® je ideální pro zahradní nábytek, obklady stěn i vodorovné plochy. Můžeme jej snadno aplikovat na nové i zvětralé dřevo a jeho vysoce penetrační složení znamená, že s postupem času nedochází k žádnému loupání či odlupování. Jeho patentované složení totiž zaručuje, že nátěr pronikne do dřeva (nezůstává na povrchu) a chrání jej zevnitř, přičemž si dřevo uchová i difúzní vlastnosti a po celou dobu životnosti nátěru je schopné „dýchat“. AQUADECKS® poskytuje vynikající ochranu proti škodám způsobeným vlhkostí a UV zářením a je k dispozici ve třech odstínech (HONEY, TEAK a GRAPHITE GREY).

 

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodNátěr OWATROL AQUADECKS® je určen pro méně savé dřeviny a navíc obsahuje akryl-alkydové pryskyřice a je tím přímo předurčen jako nejideálnější nátěr pro dřevo ThermoWood®.

nater-na-drevo-thermowood-owatrol-aquadecks-barva-teak

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodAQUADECKS® je připraven k okamžitému použití bez nutnosti jakéhokoliv ředění, AQUADECKS® tak nabízí snadnou aplikaci a rychlou dobu schnutí pro nádhernou povrchovou úpravu. Jeho patentované složení zaručuje při správné aplikaci dlouhou životnost. Systém aplikace „mokré na mokré“ je revoluční a zaručuje velmi rychlou aplikaci bez nutnosti schnutí a broušení mezi jednotlivými vrstvami. AQUADECKS® poskytuje vynikající ochranu proti UV záření, bez tvorby povlaku, který by se šoupal, praskal či odlupoval. Nátěr OWATROL AQUADECKS® dřevo ThermoWood® ideálně chrání před praskáním, deformacím a jiným škodám způsobených vlhkostí a UV zářením.

rez-plus-cd91

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodPro minimalizaci poškození UV zářením a povětrnostními vlivy je nutné všechny plochy nábytku PROWOOD povrchově ošetřit ochranným nátěrem, zvláštní pozornost je třeba věnovat koncovým řezným plochám (čelům). Otevřené řezné plochy (čela), před provedením finální povrchové úpravy, ošetřete speciálním prostředkem z naší nabídky, určeným pro konzervaci řezných ploch (OWATROL PCD 91).

Pro finální ošetření nábytku PROWOOD doporučujeme použití nátěrových hmot dodávaných naší firmou (OWATROL-AQUADECKS®).

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodV případě, že budete vybírat nátěrovou hmotu samostatně, doporučujeme vodou ředitelné pigmentované oleje s UV ochranou na bázi alkydových či akrylových pryskyřic. Použití samotných olejů na přírodní či syntetické bázi není doporučeno.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodV případě, že nábytek PROWOOD není povrchově ošetřen (je nedostatečně nebo nevhodně ošetřen) nátěrovou hmotou, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, vznikání větších než vlásečnicových trhlin a také jeho nestejnoměrné barevné změny.

 

Doporučení před použitím

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodPodklad musí být dokonale čistý, suchý, bez nečistot, špíny, mastnoty, plísní a předchozích nátěrů.
Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodDřevo musí být suché (maximálně 18% vlhkosti).
Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodNové a čerstvé dřevo je před nátěrem nutné jemně přebrousit, aby se dřevu otevřely póry.
Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodNenanášejte na přímém slunci nebo na horké povrchy.
Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodNenanášejte v případě, že očekáváte příchod studeného nebo vlhkého počasí během příštích 12 hodin.
Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodDávejte také pozor na časné ranní rosy.
Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodZakryjte vše, co nechcete natřít, včetně rostlin a keřů.

 

Aplikace

osetreni-stetec

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodOWATROL AQUADECKS® je ideální nanášet kvalitním štětcem nebo válečkem, upřednostněte raději kvalitní štětec. AQUADECKS® je rychleschnoucí a uschne v závislosti na podmínkách po pouhých 4 hodinách. Na zahradním nábytku, a vodorovných plochách může být doba schnutí až 48 hodin v závislosti na klimatických podmínkách.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodDůkladně nátěr AQUADECKS® promíchejte před a pravidelně během aplikace.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodAQUADECKS® nikdy a ničím neřeďte!

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodNaneste vydatnější první vrstvu AQUADECKS® ve směru vláken a na takovou plochu, kterou jste schopni dokončit v průběhu 15-20 minut.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodNaneste druhou vrstvu ihned, jakmile zmizí „mokrý vzhled“ první vrstvy (nátěr nasaje do dřeva), obvykle je to po cca 15 - 20 minutách.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodNedovolte, aby mezi nanášením jednotlivých vrstev nátěr AQUADECKS® úplně proschl!

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodV případě, že i druhou vrstvu dřevo dobře nasaje, je to důkaz, že dřevo není plně nasyceno a je vhodné aplikovat další vrstvy, a to vždy bez proschnutí a s intervalem okolo 15-20 minut! Míra nasycení se u dřeva určuje od schopnosti absorpce dalšího nátěru, pokud je tedy dřevo schopné absorpce, pokračujte v jeho sycení dalšími vrstvami nátěru, až do úplného nasycení. Od míry nasycení dřeva se výrazně odvíjí interval udržovacího nátěru.

Dřevěný zahradní nábytek PROWOOD z masivu ThermoWoodPo ukončení procesu sycení setřete savým materiálem přebytečný nátěr, který nepronikl do dřeva nebo ho štětcem zaneste do oblastí, kde se nátěr již vstřebal, aby se zabránilo vzniku lesklých míst na povrchu. AQUADECKS® slouží pro ošetření dřeva zevnitř a cílem aplikace není vytvořit na povrchu vrstvu, ba naopak tomu je nutné předcházet.

Tyto informace jsou pouze doporučením, vždy při aplikaci striktně dodržujte zásady stanovené v technickém listu nátěru AQUADECKS®, který naleznete zde a na obalu každé nátěrové hmoty!

 

Nátěrové hmoty OWATROL – AQUADECKS dodáváme ve třech odstínech:
OWATROL – AQUADECKS OWATROL – AQUADECKS OWATROL – AQUADECKS
Odstín: HONEY Odstín: TEAK Odstín: GRAPHITE GREY
vzorek ThermoWood® před / po nátěru vzorek ThermoWood® před / po nátěru vzorek ThermoWood® před / po nátěru
Nátěr OWATROL – AQUADECKS Nátěr OWATROL – AQUADECKS graphite-grey-hladke-thermowood-tepelne-upravene-drevo

Poznámka: Jako podklad těchto vzorků byla pro nátěr použita prkna ThermoWood® SHP 26 x 92 mm, která jsou nejpoužívanějším materiálem pro výrobu dřevěného zahradního nábytku PROWOOD.

Náhled má pouze informativní charakter a reálný odstín se může mírně lišit, vzhledem k přírodnímu charakteru materiálu ThermoWood®.