Slide item 1
Slide item 2
Slide item 3
Slide item 4
Slide item 5
Slide item 6
Slide item 7
Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL

Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL Střešní šindele KATEPAL z SBS modifikovaného bitumenu ( asfaltu )

SBS (styren-butadien-styren) modifikovaný bitumen, je používán k výrobě celého sortimentu finských střešních šindelů Katepal, a to u všech typů a také u veškerého příslušenství.

SBS modifikátor je vlastně syntetický kaučuk, který je do bitumenové (asfaltové) hmoty přidáván k dosažení lepších vlastností asfaltových střešních šindelů Katepal.

SBS modifikovaný bitumen je skutečný super materiál mezi střešními šindeli, je jedinečný ve srovnání s tradičními oxidovanými šindeli, neboť má lepší vlastnosti a až dvojnásobnou životnost. Proto výrobky z něj nazýváme SuperKatepal.

Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL Vysoká pevnost v ohybu a zvýšená odolnost proti natržení

Asfaltové střešní šindele SuperKatepal mají výrazně vyšší pevnost v ohybu. Tato vlastnost je nesmírně cenná, když jde o řešení detailů, zakrytí okrajů nebo hřebenu střechy. Odolnost střešních šindelů Katepal proti natržení hřebíkem při montáži je jasně vyšší než u běžných oxidovaných materiálů, neboť je díky SBS modifikátoru materiál šindelů mnohem pružnější, a to i při nižších teplotách.

Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL Velice pružný i v chladných podmínkách

Střešní šindele SuperKatepal si zachovávají pružnost i v chladnu. To znamená méně poškozeného materiálu při instalaci za nižších teplot, což prodlužuje sezónu pro pokrývání.

Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL Materiál s dlouhou životností

SBS modifikovaný bitumen je trvanlivý materiál s dlouhou životností a vylepšenou odolností proti stárnutí. Díky modifikátoru SBS bitumenová hmota lépe reaguje na změny teplot, o to méně pracuje a má tím i vyšší životnost. Dobře snáší mechanické i chemické zatížení. Zkušenosti z profesionálního používání modifikovaného bitumenu ukazují, že vydrží více než dvojnásobek doby ve srovnání s životností krytiny z obyčejného bitumenu.

Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL Zvýšená adheze krycího posypu

Vzhledem k tomu, že jsou střední vrstvy z SBS modifikovaného bitumenu a zároveň je použito dostatečné množství tohoto kvalitního SBS modifikovaného bitumenu, drží posyp na střešních šindelích SuperKatepal lépe než kdy dříve a povrch je tak velice hladký a nedochází k jeho odlupování. Tím je dosaženo vyšší životnosti, lepší barevnostní stability a zároveň je výrazně minimalizováno riziko usedání lišejníků oproti šindelům s drsnější strukturou posypu.

Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL Jedinečný systém adheze

Zaručuje střešnímu šindeli Katepal vodotěsnost a dlouhou životnost i v extrémních podmínkách a vysokohorských oblastech, neboť prošel certifikováním Norského stavebního institutu (NBI) a může se tak pyšnit, že uspěl v jednom z nejtvrdších testů, a to NT BUILD 421, který se zabývá zkoumáním chování střešních materiálů při nárazech pulzujícího větru v návaznosti na zachování vodotěsnost i a materiál je tak vystavován nárazům větru až 42 metrů za sekundu.

Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL Vynikající kvalita za rozumnou cenu

Asfaltový střešní šindel Katepal vyrobený z materiálu SuperKatepal se dodává díky rozsáhlým technickým inovacím ve výrobním procesu za cenu šindelů vyrobených z obyčejného oxidovaného bitumenu.

Finský asfaltový SBS modifikovaný střešní šindel KATEPAL Životnost střech se šindeli SuperKatepal z pohledu výrobce KATEPAL Oy

Výrobou střešních šindelů se zabýváme již od roku 1949, po tuto dobu bezproblémově slouží našim uživatelům odborně položené střechy z finského šindele KATEPAL. Od roku 2005 jsme navíc přešli u výroby všech typů šindelů na vývojem zkvalitněný materiál a naše šindele SuperKatepal vyrábíme z kvalitního SBS modifikovaného bitumenu v I. třídě kvality (EN 544). Na naše šindele tak garantujeme záruku 30 let a jejich životnost je odhadována na 50-60 let. Nedáváme prázdné sliby. Vyrábíme ověřenou kvalitu...

Pokud vybíráte, vezměte v úvahu skvělé vlastnosti finského střešního šindele SuperKatepal za jeho velmi přijatelné ceny.

Finský asfaltový střešní šindel Katepal Finský střešní asfaltový šindel KATEPAL Finský asfaltový střešní šindel Katepal

VÍCE INFORMACÍ

 Finský střešní asfaltový šindel KATEPALAsfaltové střešní šindele ( kanadský šindel, bonský šindel, finský šindel)

Střešní asfaltové šindele, tedy výřezy ze speciálního asfaltovaného pásu, taktéž nazývaného bitumenovým pásem, si v posledních letech na našem trhu vydobyly pevné místo mezi lehkými střešními skládanými krytinami.