Slide item 1

TWPC

UNIKÁTNÍ A NEJSTABILNĚJŠÍ KOMPOZIT ZE DŘEVA THERMOWOOD A PLASTU
Slide item 2

TWPC

je zcela bez PVC, nebledne a chová se spíše jako stárnoucí dřevo
Slide item 3

TWPC

obsahuje více než 65 % dřevěných pilin ze dřeva ThermoWood
Slide item 4

TWPC

Díky použití ThermoWood pilin mají produkty TWPC nejlepší rozměrovou stabilitu
Slide item 5

TWPC

ThermoWood piliny mají až o 25% nižší tepelnou vodivost než běžné piliny

Kompozitní terasové profily TWPC

S VLASTNOSTMI, KTERÉ NEMAJÍ SOBĚ ROVNÉ

Při výstavbě musíte mít důvěru v použité materiály. Kompozit Lunawood ze dřeva ThermoWood a plastu (TWPC) je nejstabilnější materiál na trhu díky svému unikátnímu složení. V důsledku toho je vynikající volbou pro terasy a venkovní plochy v soukromých i veřejných prostorech.

LUNA TWPC – IDEÁLNÍ VOLBA

 • Bezkonkurenční rozměrová stabilita
  díky použití kvalitních, dražších a stabilních vstupních surovin,
 • Odolnost proti hnilobě dřeva
  výrobek neobsahuje žádnou pryskyřici či jiné látky, které představují živiny pro dřevokazné houby,
 • Složení šetrné vůči životnímu prostředí
  65 % tvoří tepelně upravené dřevní vlákno a 20 % recyklát CIRCO®, zcela bez PVC,
 • Technologie
  recyklát CIRCO® na bázi propylenu je pevnějším, dražším a odolnějším materiálem než hojně používané HD-PE,
 • Bezpečnost
  výrobek neobsahuje žádné toxické chemické látky, nerozpadá se a vyznačuje se vysokou otěruvzdorností,
 • Elegance a moderní design
  se skrytým úchytným systémem, který zajišťuje snadnou a rychlou montáž

PROČ KOMPOZIT ZE DŘEVA THERMOWOOD A PLASTU (TWPC)

Díky svému unikátnímu složení je Lunawood TWPC trvanlivý a nejstabilnější kompozit pro terasy, který je na trhu. Lunawood TWPC obsahuje vlákna ThermoWood, která jsou stabilnější, než je tomu v případě použití tepelně neupraveného dřeva. Během výrobního procesu se teplem upravovaná ThermoWood dřevní vlákna stlačují a mísí s vysoce kvalitními recykláty, které neobsahují PVC. Výsledným produktem je 200% ThermoWood, protože Lunawood TWPC má větší obsah dřevních vláken ThermoWood než masívní dřevo stejného rozměru. Hustota Lunawood TWPC je asi třikrát vyšší než hustota severské borovice. 65% Lunawood TWPC tvoří vlákna ThermoWood a 20% vysoce kvalitní recyklát CIRCO®.

Lunawood TWPC je šetrný vůči životnímu prostředí, protože použitá vlákna ThermoWood jsou recyklovaným vedlejším produktem, který vzniká při výrobě tepelně upravovaného dřeva ThermoWood. Výrobek je z 85 % vyroben z recyklovaných materiálů. Lunawood TWPC neobsahuje PVC, je netoxický a odpad lze spálit nebo recyklovat.

Recyklát CIRCO® jako surovina

Recyklát CIRCO® je nákladově efektivní průmyslová surovina nahrazující původní suroviny. Volbou recyklovaného plastu na bázi polypropylénu jako suroviny můžeme snížit naši uhlíkovou stopu a zatížení životního prostředí. Tato nová generace obnovených plastů se vyrábí v novém a moderním recyklačním zařízení společnosti Fortum, které účinně separuje a čistí materiály dodané k recyklaci způsobem šetrným k životnímu prostředí.

Recyklát CIRCO® na bázi polypropylénu je pevnějším, dražším a hůře zpracovatelným materiálem, než u konkurence běžně používaný HD-PE, který se v závodě Lunawood zpracovává díky vyspělým technologiím výroby

Trvanlivý a ekologický recyklovaný plast CIRCO® je nová surovina, která společně se dřevem ThermoWood tvoří kompozit Lunawood TWPC, který je vysoce kvalitní, trvanlivý a ekologický.

Fortum Circo

Produkty